کد خبر: 3058
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۵۷
دسته: دکوراسیون
پرینت
ایمیل

روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016

مبلمان اداری با هدف افزایش تعامل بین کارکنان 

این روند تغییرات در سال های اخیر ، به نحوی صنعت طراحی و تولید مبلمان اداری را زیر و زبر کرده است . صنعت مبلمان اداری به آرامی اما مطمئناً ، در حال گذار از اتاق های تفکیک شده برای هر فرد به محیط های باز کاری است . انچه در حال حاضر مطرح می شود ، کاهش میزان حواس پرتی و تعیین حد و مرز حریم خصوصی افراد است . ترکیب همگون تعاملات سازمانی و فضای شخصی !

 

 مبلمان اداری

 


اعتقاد براین است که با تکنولوژی موجود ، دیگر مدیران ارشد و اجرایی برای انجام وظایف و مسئولیت های محوله شان نیاز ندارند که تمام روز را در دفتر کار بگذرانند .
اما تمهیداتی که برای پیاده سازی این طراحی در ادارات و محل کار اندیشیده شده اند چیست ؟


1-میزهای جلسه و کنفرانس ایستاده


بسیاری از شرکت ها در جریان این روند تازه ، اتاق جلسات را طوری طراحی کرده اند تا جلسات شان را ایستاده برگزار کنند . کارکنان باید بخشی از روز کاری را ایستاده بگذرانند.نکته جالب در مورد اینگونه جلسات ایستاده این است که بطور قابل توجهی از لحاظ زمان کوتاه تر و سازنده تر هستند.کنفرانس ها و جلسات ایستاده در سال 2016 بسیار رایج و متداول شده اند .

 

 میز کنفرانس ایستاده

 


2-محیط کار راحت


یک روند جالب دیگر معرفی سبک طراحی مبلمان اداری ، شبیه به مبلمان منزل است.مثلا استفاده از صندلی های چوبی راحت که در آشپزخانه های مسکونی کاربرد دارد و یا سبک نورپردازی که بیشتر در منازل استفاده می شود.طراحان و معماران بر این باورند که محیط هرچه برای کارکنان راحت تر و الهام بخش تر باشد ، کارکنان را خلاق تر و باانگیزه تر می کند.


3-تکنولوژی در محیط کار


بسیاری از تجهیزات اداری و انواع پارتیشن اداری تولید شده ، آماده ی یکی شدن با تکنولوژی هستند . مثلا یکی از ساده ترین تجهیزاتی که تقریبا بر روی هر میز کاری یافت می شود ، چراغ های کار است . این نوع چراغ ها علاوه بر خروجی های برق ، دارای پورت USB ، پورت های شارژ USB نیز هستند.

 

 چراغ کار

 

تکنولوژی های تازه ، جریان ارتباطات را آسان تر می کند و کارمندان به راحتی وظایف محوله شان را انجام دهند . به بیا ن دیگر پیوند و ارتباطات ، اولویت نسل جدید مبلمان اداری خواهد بود.


روند طراحی مبلمان اداری در آینده ای نه چندان دور ، بر تکنولوژی و کارکنان متمرکز است و این اصلا بد نیست !
نظر شما چیست !؟


کار فرمایان کاملاً به این مسئله پی برده اند که توجه به نیاز ها و خواسته های کارکنان شان، به معنی محیط کاری شادتر، سالم تر و مولد تر است؛ و در عوض

بهره وری بیشتر ، ابقاء افراد برای مدت طولانی تر و تراز مالی بالاتر نتیجه این موضوع خواهد بود .

 

 

 

گردآوری و ترجمه : نیلوفر حیدری - کارشناس R&D نفیس کاران

ویراستاری : بهاره مالمیر - کارشناس فروش نفیس کاران

 

 

دسته بندی :

دکوراسیون اداری
تماس با ما

واحد فروش ( تهران ) :
تلفن : 22147514 – 021
تلفن : 22131154  021
---------------------
واحد فروش ( کرج ) :
تلفن  :  32770168  - 026
تلفکس : 32701918 - 026

---------------------

کارشناس فروش(تهران):2601944-0912